PARKER 935192 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
€186.56 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| B Dimension | 0.941" |
| Collapse Pressure | 3000 psi |
| E Dimension | 4.461" |
| Product Datasheet | parker-906450.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Electric Shears
- Wall Packs and Wall Mount Fixtures
- Axial Fans
- Flexible Strip Heaters
- SHARPE VALVES Carbon Steel Inline Ball Valve, Flanged x Flanged
- BINKS Conventional Spray Guns
- DESTACO 604 Series Straight Line Action Clamps
- JOHN GUEST Metric Swivel Male Elbows, BSPT Thread, Acetal Black
- GLOBE SCIENTIFIC Label/Dot Combo Rolls, Cryo, Direct Thermal, 33 x 13 mm and 9.5 mm Dots
- BUSSMANN PVM Series Solar Fuses
- GPI Fastener and Seal Kits
- LENNOX Boards
- JAY R. SMITH MFG. CO Drains
- HAMILTON Light Duty Leader Casters
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 935192 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
€186.56 /unit
