PARKER 935144 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Friday, May 22
€373.34 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| B Dimension | 1.961" |
| Collapse Pressure | 250 psi |
| E Dimension | 16.858" |
| Product Datasheet | parker-906450.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Condiment Pumps and Dispensers
- Colorimeters
- Drip Irrigation System Accessories
- Impact Bit Sets
- Hydronic Baseboard Heaters
- OIL SAFE Bulk Storage Spill Pan Connection Kits
- OBERON TCG2P Arc Flash Kits, 12 Cal Arc Rating
- DESTACO 375-R Series Pull Action Latch Clamps
- MOON AMERICAN Female Dry Hydrants, With 45 Deg. Elbow
- GUARDAIR ThumbSwitch Safety Air Guns, Aluminium Extension, Aluminium Nozzle
- BAND-IT Banding Clip
- ACROVYN Corner Guard Acrovyn
- INGERSOLL-RAND Housing Assemblies
- CLEVELAND VIBRATOR CO. VMSAC Series Vibra-Might Piston Vibrator Kits, Air Cushioned, Hand Valve
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 935144 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
€373.34 /unit
