PARKER 935140 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Friday, May 22
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| B Dimension | 1.961" |
| Collapse Pressure | 250 psi |
| E Dimension | 12.961" |
| Product Datasheet | parker-906450.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Exterior Automotive Accessories
- Replacement Conveyor Belts
- Jobsite Boxes
- Recessed Handles and Pulls
- Drain Stoppers
- ML KISHIGO Hook And Loop Mesh Vests, 4 Pocket, Orange
- NORTH BY HONEYWELL NF11 Northflex Nylon Gloves, Red
- RINGERS GLOVES Hard-Knuckle Flame-Resistant Tactical Gloves
- MOON AMERICAN Female Dry Hydrants, With 45 Deg. Elbow
- STARRETT Granite Master Squares, Pink, Five-Face, Flat Edges
- USA SEALING Neoprene Flange Gasket, 3-7/8 Inch Outside Diameter
- PLAST-O-MATIC EBVF4-5 Series Electrically Actuated Ball Valves, PVDF
- SIOUX CHIEF FinishLine Halo Floor Drains
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 935140 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
