PARKER 932690Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| Depth | 93.7 mm |
| Height | 230.9 mm |
| Pressure | 5 Bar |
| Product Datasheet | parker-932690q.pdf |
| Width | 93.7 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Grease Gun Accessories
- Spring Scales
- CFL Ballasts
- Stick Welders
- Glove Dispensers
- ALLEGRO SAFETY Tyvek Maintenance Free Hoods
- CONDOR Goatskin Leather Gloves, White
- SALISBURY ILP Series Top Grain Goatskin Leather Gloves
- LOC-LINE 90 Degree Nozzles For 1/2 Inch Systems
- SUGATSUNE Folding Pull Handles
- IGUS 9850 Series, Cable Carrier Hd
- AUTOQUIP 35 Series Double Long Scissor Lift Table
- STEARNS BRAKES Brakes/Clutches Assemblies
- KIDDE Fire Alarm Control Panels
- STREN-FLEX Twisted-Eye Web Slings
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 932690Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
