PARKER 932684Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
€568.66 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| B Dimension | 1.618" |
| Collapse Pressure | 2000 psi |
| D Dimension | 3.382" |
| E Dimension | 18 1/2" |
| Product Datasheet | parker-932684q.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Trash Pickers and Grabbers
- Flexible Barrier Systems
- Water Pressure Reducing Valves
- Spline Shafts and Couplings
- Blank Helical Inserts
- AKRO-MILS 13017 Stak-N-Store Bins
- AKRO-MILS 30284 Akrobins Super Size Bins
- CONDOR Cold Condition Insulated Gloves, Hi Visibility Orange
- ML KISHIGO Economy Rainwear Set, Lime
- MUELLER INDUSTRIES 782CS-N Y Strainers
- HARRIS Specialty Gas Regulators
- HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS Watertight Pin and Sleeve Connectors, 4 Pole
- SPEARS VALVES FlameGuard CPVC Fire Sprinkler Flush Style Reducer Bushings, Spigot x Socket
- SMC VALVES Spray Unit
- UNITED SALES Skate Wheels
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 932684Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
€568.66 /unit
