PARKER 932674A Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| B Dimension | 1.618" |
| Collapse Pressure | 2000 psi |
| D Dimension | 3.382" |
| E Dimension | 9.201" |
| Product Datasheet | parker-932674a.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Digital Pressure Vacuum Gauges with Transmitters
- Bench Grinders
- Door Cover Plates
- Cable Protectors
- Cylindrical Vibration Isolators
- CONDOR Clarino/PVC Mechanics Gloves
- ANSELL Class 00 Electrical Gloves, 11 Inch, Yellow
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND CU2900 Gas Springs
- GLOBE SCIENTIFIC Snap Caps with One Thumb Tab, For 13 mm Tubes
- OSG High Speed Steel Tap, TiCN Finish
- PASS AND SEYMOUR Radiant Series Extension Rings
- WATTS Stackable Elbows
- CEMENTEX USA UltraLite Series, 40 Cal. Coats
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 932674A Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
