PARKER 932637Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| A Dimension | 2 1/2" |
| Collapse Pressure | 2000 psi |
| D Dimension | 3.299" |
| E Dimension | 7.799" |
| Product Datasheet | parker-932637q.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Coolant Fed Drill Bits
- Workbench Accessories
- Pallets
- Switch Accessories
- Door Locks
- ANSELL 11-927 Hyflex Medium Duty Oil Repellent Cut Resistant Gloves
- MEMPHIS GLOVE Ninja Ice Insulated Work Gloves
- CHICAGO PNEUMATIC CP6060/CP6070 Series Impact Wrenches
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond Culture Tube Caps, for 20 mm Glass Culture Tubes
- ABUS Rekeyable Padlock
- APOLLO VALVES 83B-140 Series 3 Piece Full Port NPT Ball Valves
- VESTIL MT Series Mechanical Post Tables, High Profile
- NIBCO T61BC-E Series Ball Check Valves, Threaded, True Union, Black PP, EPDM
- SPEAKMAN Chelsea SLV-10030 Series Combination Units
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 932637Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
