PARKER 932636Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
€351.72 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| A Dimension | 2 1/2" |
| Collapse Pressure | 350 psi |
| D Dimension | 3.598" |
| E Dimension | 7.799" |
| Product Datasheet | parker-932636q.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Handled Dusters
- Room Air Conditioner Motors
- Compressed Air Filters
- Corn Whisk and Angle Brooms
- Downdraft Tables
- ANSELL 04-644 Alphatec Comfortable Pvc Coated Gloves
- ACCURIDE 3307 Series Medium Duty Slides With Over Travel
- VULCAN HART Front Panel, Chromium
- HOFFMAN Type 4X Screw Hinge Cover Quick Release Latch Enclosures
- GLOBE SCIENTIFIC Rotors
- WERMA 211 Series Visual 57/58mm Base Mount Beacons
- ABANAKI Mighty Disk Tramp Oil Skimmers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 932636Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
€351.72 /unit
