PARKER 932635Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
€381.05 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| A Dimension | 2 1/2" |
| Collapse Pressure | 350 psi |
| D Dimension | 3.598" |
| E Dimension | 7.799" |
| Product Datasheet | parker-932635q.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Wood Screws
- Automotive Battery Chargers and Boosters
- Drill Bushings
- Communication Cables
- Cooling Filter Dryers
- AKRO-MILS 30240 Akrobins Plastic Storage Bins
- PLAST-O-MATIC VBM Series Compact And Self Closing Vacuum Breakers
- ANSELL 29-865 Alphatec Medium Duty Unsupported Neoprene Gloves
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND Powerline X350 Gas Springs
- ALLEGRO SAFETY Standard Ductings
- SPEARS VALVES PVC Schedule 80 Fitting Tees, Fipt x Fipt x Fipt
- DAYTON Kits
- GRAINGER Aluminium Tube Plugs
- PARKER 391P Series Poly-Tite Pipe Coupler Bodies, Chrome Plated
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 932635Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
€381.05 /unit
