PARKER 932627Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Friday, May 22
€356.66 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| Collapse Pressure | 2000 psi |
| E Dimension | 4.902" |
| H Dimension | 1.429" |
| Product Datasheet | parker-932627q.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Workbench Accessories
- Air Cleaners
- Hardness Testers
- Tap Wrenches
- Cylinder Hand Truck Accessories
- CHICAGO PROTECTIVE APPAREL ARC Flash Jacket And Bib Kit
- ANSELL 11-727 Hyflex Ultralight Abrasion Resistant Gloves
- DESTACO 533, 535 Series Heavy Duty Vertical Hold Down Clamps
- CASH VALVE Type D-53 Control Valves
- JOHN GUEST Male Connectors, NPTF Thread, Polypropylene Black
- WATTS LF8B Series, Hose Connection Vacuum Breakers
- WALTER TOOLS Solid Carbide Jobber Drill Bit, TiAlN Finish
- BAW PLASTICS Retractable Id Badge Holder
- FOL-DA-TANK Mini Dam Series, Folding Berms
- JJ KELLER Bill of Lading Forms
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 932627Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
€356.66 /unit
