PARKER 930438Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
€370.60 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| B Dimension | 1.618" |
| Collapse Pressure | 2000 psi |
| D Dimension | 3.382" |
| E Dimension | 9.201" |
| Product Datasheet | parker-930438q.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Straight Blade Plugs
- Blind Rivets
- Flexible Fittings
- Wall Mounted Retractable Barriers
- Gas Welding Rods
- ML KISHIGO 3700 Series Incident Command Vests
- LAKELAND Hooded Coveralls, Zipper, Blue
- JOHN GUEST Plugs, Acetal Gray
- MUELLER INDUSTRIES 105MDT Silent Check Valves
- CAROL Super Vu-Tron, Portable Cord Type SOOW
- DIXON Long In-Line Filter/Strainer
- ABC HAMMERS Bronze/Copper Striking Hammers
- WRIGHT TOOL Inspection Mirrors
- BALDOR / DODGE XT30 Heavy Duty Wing Pulleys
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 930438Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
€370.60 /unit
