PARKER 929884Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| Depth | 96.52 mm |
| Height | 333.248 mm |
| Pressure | 20 Bar |
| Product Datasheet | parker-929884q.pdf |
| Width | 96.52 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Steel Strapping
- Toolholders
- Protector Cases
- Liquidtight Conduit Grips
- Electronic Motor Starters
- TASCO TRI-GRIP Reusable Earplugs
- PYRAMEX Venture 3 Half Frame Eyewears
- MUELLER INDUSTRIES 1601-C Chexter Check Valves
- MUELLER INDUSTRIES 582SS-N Y Strainers
- CHICAGO-LATROBE High Speed Steel Jobber Drill Bit, P3 Split Point
- BEL-ART - SCIENCEWARE Label Tape, 1"W
- MORSE DRUM PailPRO Series Pail Handlers
- WATTS LF4000B Series Reduced Pressure Zone Backflow Preventer Assemblies
- MORSE CUTTING TOOLS 2120 Series Taper Pipe Taps, High Hook
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 929884Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
