PARKER 929099Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| Depth | 154.9 mm |
| Height | 206.5 mm |
| Pressure | 10 Bar |
| Product Datasheet | parker-929099q.pdf |
| Width | 154.9 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Screw/Bolt Extractor Sets
- Chemical Metering Pumps
- Mud and Paint Mixer Attachments
- O-Ring Accessories
- Electrical Box Covers
- BINKS Conventional Spray Guns
- ANSELL 11-948 Hyflex Highly Durable Industrial Gloves
- ALLEGRO SAFETY Saran Maintenance Free Hoods
- ANSELL 56-007 Alphatec Medium Duty PVC Apron Featuring Sealed Grommets
- BUSSMANN JCT Series Medium Voltage Fuses
- DIXON Spray Nozzles
- AKRO-MILS Akrobins Series Super Size Wire Shelving Systems
- LOVEJOY HD Type Universal Joint With Keyway, Inch Bores
- SMC VALVES Vhk2 Series Finger Valve
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 929099Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
