PARKER 927095 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Friday, May 22
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| A Dimension | 5.512" |
| Dimension C | 4.894" |
| E Dimension | 8.988" |
| Product Datasheet | parker-906450.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- International Voltage Converters
- Plate Underliners Bases and Domes
- Buffing Wheels
- Safety Monitoring Relays
- Stainless Steel Expanded Sheets
- AKRO-MILS 33226 Akro Grid Dividable Plastic Storage Boxes
- IRONCAT MIG Welding Gloves, Premium Cowhide Leather
- ASCO VALVES 8551 Series Compact Solenoid Spool Valves
- REESE Trailer Jacks
- MUELLER INDUSTRIES 105MHT Silent Check Valves
- RENEWABLE LUBRICANTS Air Tool Lubricant
- COXREELS 1195 Series Hand Crank Hose Reels
- RHEEM Relays
- VIBCO HF Hydraulic Turbine Vibrators
- PLAST-O-MATIC ABVS Series Air Actuated Ball Valves, PVDF
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 927095 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
