PARKER 925774 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| B Dimension | 1.618" |
| D Dimension | 0.051" |
| E Dimension | 9.201" |
| Product Datasheet | parker-906450.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Bathroom Sinks
- Arbor and Mandrel Mount Sanding Discs
- Liquid Level Switches and Controllers
- Center Punches
- Industrial Pool and Spa Pumps
- HELICOIL Roughing Taps
- RINGERS GLOVES R-266 Insulated Impact Gloves
- VIBCO 40 Series Pneumatic Piston Vibrators
- MUELLER INDUSTRIES 74G Ductile Iron Double Disc Check Valves
- EKLIND Ball End Hex Keys
- BRADY 5100 Series, Letter Label
- VULCAN HART High Riser, Front
- OIL SAFE Frequency Labels
- LUMAPRO Electronic Flashers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 925774 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
