PARKER 925594 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Friday, May 22
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| B Dimension | 1" |
| Collapse Pressure | 350 psi |
| E Dimension | 1.114" |
| Product Datasheet | parker-906450.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Chemical Resistant Gloves
- Screwdriver Sets
- Grooving Tools
- Strapping Cutters
- Retrofit Kits
- AKRO-MILS 30124 Shelf Bins
- REVCOR Blade Fan 24 Inch
- MEMPHIS GLOVE Cow Grain Palm Split Leather Driver Work Gloves
- VIEGA PROPRESS Reducer, Copper, Press X FTG Connection
- REGAL Extension Hand Taps, Bottom, HSS, TiALN
- SQUARE D Internal Mount SPDs
- LEGRIS Reducers
- WATTS RK-FBV-4 Series Shutoff Valve Repair Kit
- MITUTOYO 102 Series Outside Micrometers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 925594 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
