PARKER 925568 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| B Dimension | 1" |
| Collapse Pressure | 350 psi |
| E Dimension | 4 1/2" |
| Product Datasheet | parker-906450.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Torque Arms
- Full Face Respirators
- Adhesive Anchor Accessories
- Jobber Drill Bit Sets
- Abrasive Stars
- OIL SAFE Cartridge Tube Hanging Hooks
- CHICAGO PROTECTIVE APPAREL CarbonX Active Pants Black
- VIBCO 30 Series Pneumatic Piston Vibrators
- ACME ELECTRIC WH0 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class
- GLOBE SCIENTIFIC Label Sheets, Cryo, 38 x 6 mm Size
- COOPER B-LINE Runway Wall Angle Supports Kits
- SPEARS VALVES PVC New Style Standard Tank Adapters With EPDM Gaskets, Socket x Socket
- CLE-FORCE Reduced Round Shank Silver & Deming Drills
- GATES Clean Master Washdown Water Hoses
- SPEAKMAN Wall Mount Combination Units
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 925568 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
