PARKER 925040Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
€293.10 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| Depth | 93.7 mm |
| Height | 230.9 mm |
| Pressure | 5 Bar |
| Product Datasheet | parker-925040q.pdf |
| Width | 93.7 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Laminating Pouches and Film
- Raceways
- Strain Relief Grips
- Stainless Steel Tubing
- Arc Protection Blankets
- OIL SAFE Premium Pump Quick Connect Kits
- ADB HOIST RINGS MFG. Bolt Type Anchor Shackles
- ANSELL Class 0 Electrical Gloves, 11 Inch, Yellow
- PROTO Impact Socket, 6 Point, 3/8 Inch Drive, Imperial, Forged Alloy Steel
- HONEYWELL Rig Dog Knit Water Resistant Gloves
- MILLER - WELDCRAFT Air-cooled Torch Body
- INNOVATIVE COMPONENTS Pop Pin, 1/2 Inch
- MARTIN SPROCKET Torque Limiter Friction Discs
- DAYTON Impeller Repair Kits
- PARKER P3ZR Series High Flow Air Pressure Regulators
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 925040Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
€293.10 /unit
