PARKER 924790 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| B Dimension | 1.78" |
| D Dimension | 3.689" |
| E Dimension | 18.772" |
| Product Datasheet | parker-906450.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Cable and Wire Crimping Tools
- Mechanical Conduit Benders
- Effluent Pumps
- Ceiling Mounted Air Conditioners
- I-Beam and Column Protectors
- DICKSON 3 Inch Charts
- AKRO-MILS 30237 Akrobins Plastic Storage Bins
- MECHANIX Carbon X Level 1 Heat Resistant Gloves
- GLOBE SCIENTIFIC Label Sheet, Cryo, 9.5 mm Dots
- ANVIL 2143 Series Caps, Forged Steel, Threaded
- USA SEALING Tube Stock, 9000 psi, Cast Acrylic, Clear
- REGAL End Mills, Double End, 2 Flutes, HSS, CC, Bright
- RUBBERFAB Detectometer Tri Clamp Gaskets
- MUELLER INDUSTRIES 595 UL Fireline Strainers
- WATTS LF53 Series Pressure Only Relief Valves
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 924790 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
