PARKER 924738 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| D Dimension | 2.752" |
| Dimension C | 1.669" |
| E Dimension | 0.886" |
| Product Datasheet | parker-906450.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Combined Drill/Countersinks
- Hydrometers
- Rollers
- Compartmented Drawer Cabinets
- Aquastat Relays
- VIEGA PROPRESS 45 Degree Elbows, SS, Press x Press, FKM Seal
- ANVIL 138R Series Extension Split Pipe Clamps
- PYRAMEX Dual Pane Goggle
- ACROVYN End Cap, White, Acrovyn
- BATTERY DOCTOR Battery Chargers and Maintainers
- IRON HORSE Aluminum Worm Gearboxes
- BLICKLE SPO Series Nylon Wheels & Nylon Casters
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 924738 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
