PARKER 924454 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| B Dimension | 1.78" |
| D Dimension | 3.689" |
| E Dimension | 0.941" |
| For Use With Mfr. Model No. | 0.5 mF |
| Product Datasheet | parker-906450.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Legend Plates
- Hard Hat Face Shields
- Spanner and Hydrant Wrenches
- Extended Surface Filters
- Backup Rings
- CONDOR Cowhide Leather Palomino Driver Gloves
- WELLS LAMONT Para Aramid Sleeves with Cotton Lining
- CHICAGO PNEUMATIC CP93 Series Air Powered Hammers
- ANVIL AS1450 Series One Hole Clamps, Electro Galvanized
- ACROVYN Inside Corner, Impact Resistant, Desert Sand
- SMC VALVES Ncm Series Round Body Cylinder
- RADNOR Bulk Welding Hoses
- MERSEN FERRAZ D70QS Series Fuses, 700VDC
- JOMAR VALVE Carbon Steel Ball Valves, 3 Piece 4 Bolt, Swing Out Body, Full Port, Socket Weld Connection, 1000 WOG
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 924454 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
