PARKER 922972 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Friday, May 22
€340.32 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| A Dimension | 2.752" |
| Dimension C | 0.256" |
| E Dimension | 6.488" |
| Product Datasheet | parker-906450.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Drywall Screws
- Chain Slings
- Soldering and Desoldering Stations
- Mechanical Solenoids
- Joystick Operators
- OIL SAFE Advanced Filter Cart QC Upgrade Kits
- MEMPHIS GLOVE Big Jake Premium Palm Work Gloves
- MEMPHIS GLOVE Select Grain Unlined Cow Leather Driver Work Gloves
- KEO High Performance Spotting Drills, 142 Degrees Point Angle, Carbide
- ANVIL AS520 Series Channels, Solid
- SPEEDAIRE Double Acting Round Air Cylinder, Basic Mount, 3" Bore Diameter
- REGAL Performance Taper Pipe Taps, NPT, Nitride & Steam Oxide
- HEIL QUAKER Flame Sensors
- PLAST-O-MATIC UPRS Series Ultrapure Pressure Regulators
- QUANTUM STORAGE SYSTEMS Ventilated Top Polymer Dunnage Racks
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 922972 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
€340.32 /unit
