PARKER 922626 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
€344.33 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| A Dimension | 1.429" |
| Collapse Pressure | 350 psi |
| D Dimension | 2.441" |
| E Dimension | 5.276" |
| Product Datasheet | parker-906450.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Solenoid Air Control Valves
- UV Leak Detector Accessories
- Wire Mesh Cloths
- Magnetic Drill Presses
- Sprinkler Heads
- STARRETT Semi Flexible Steel Rules, Inch Graduations
- CONDOR Back Supports With Lumbar Pads, Mesh
- IRONCAT MIG Welding Gloves, Goatskin/Cowhide Leather
- BATTALION Rotating Eye Hasp
- DIXON Pressure Vaccum Relief Caps
- PASS AND SEYMOUR Industrial Extra Heavy-Duty Receptacles
- ONSRUD High Performance Roughing/Finishing Bright Finish Carbide Corner Radius End Mills
- THERN Spur Gear Hand Winches, Single Reduction
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 922626 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
€344.33 /unit
