PARKER 922625 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
€147.94 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| Collapse Pressure | 350 psi |
| E Dimension | 4.902" |
| H Dimension | 1.429" |
| Product Datasheet | parker-906450.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Threaded Rods
- Electric Confined Space Fans and Blowers
- Brake Motors
- Oil Well Pumping Motors
- Pipe Grabs
- NEWSTRIPE HashMark Master
- DESTACO 385-L Series Pull Action Latch Clamps
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND CU740 Gas Springs
- KEO Long Series Metric Combined Drills And Countersinks, 60 Degrees Countersink Angle, Cobalt
- VULCAN HART Compression Fitting
- HOFFMAN Concept Series Type 4X EMC Wall Mount Enclosures
- SPEARS VALVES PVC True Union 2000 Industrial Ball Valve Boxes Schedule 80 x Schedule 40, EPDM
- DAYTON Vacuum Accessory Kits
- ULTRATECH Ultra Containment Berms, Economy
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 922625 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
€147.94 /unit
