PARKER 907231 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| A Dimension | 2 1/2" |
| Collapse Pressure | 350 psi |
| D Dimension | 3.598" |
| E Dimension | 7.799" |
| Product Datasheet | parker-906450.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Vehicle Lift Systems
- Sink Pump Systems
- Sound Level Calibrators
- Plastic Chain Barrier Accessories
- Bevelers
- DESTACO 385-R Series Pull Action Latch Clamps
- KEO Dovetail Cutters
- DWYER INSTRUMENTS 1211 Series Slack Tube Manometers
- ANVIL AS712 Series Cross Plates
- BELL & GOSSETT B1 Series, Inverted Bucket Steam Traps
- MARTIN SPROCKET SAE Hydraulic Wrenches, Chrome
- JONARD Can Wrenches
- ALLEGRO SAFETY Tyvek Double Bib Low Pressure Hard Hat Hoods, Deluxe
- 212 PERFORMANCE Riggers Style General Purpose Gloves
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 907231 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
