PARKER 80CN210QEBPKY3221 Medium Pressure Filter, Hydraulic And Lube Oil
Get it by Thursday, May 21
€1,556.21 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic Pressure Filter |
| Bypass Valve Setting | 3 Bar |
| Collapse Rating | 10 Bar |
| Depth | 479.3 mm |
| Height | 158.7 mm |
| Product Datasheet | parker-15cn110qebe2gs124.pdf |
| Rated Fatigue Pressure | 55 Bar |
| Width | 151.4 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- PAPR and Supplied Air Hoods and Helmets
- Flasks
- Thermometers
- Sander Accessories
- Wedge Anchors
- HI TEMP Welding Pad
- MUELLER INDUSTRIES 1603-C Chexter Check Valves
- GLOBE SCIENTIFIC Label Sheets, Cryo, 67 x 25 mm Size
- ANVIL AS100KO Series Channels With Knock Out
- ANVIL AS687 Series Slotted U Supports
- BUNTING BEARINGS Flange Bearings
- VERMONT GAGE Npsf Straight Pipe Plugs, NoGo Member
- NIBCO Close Rough Elbows, Wrot and Cast Copper
- MAXPURE Reducing Tees
- ALTRONIX Managed PoE+ Switches with Fiber Port
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 80CN210QEBPKY3221 Medium Pressure Filter, Hydraulic And Lube Oil
€1,556.21 /unit
