PARKER 62PLPBH-5/32 Union Bulkhead, Push-To-Connect Fitting
Get it by Thursday, May 21
€16.31 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Union |
| Fitting Side B Tube Outside Dia. | 5/32" |
| For Tube Outside Dia. | 5/32" |
| No. Of Inlet | 1 |
| Overall Length | 1 13/32" |
| Product Datasheet | parker-164plp-2.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Handles and Pulls
- Food Service Brushes
- Wire Rope Clips
- Concrete Power Cutter Accessories
- Oil Level Gauges
- IRONCLAD Kong Cold Condition Waterproof Gloves
- DESTACO 207 Series Vertical Hold Down Clamps, Straight Base, U Bar
- KEO Zero Flute Countersinks And Deburring Tool Sets
- SUGATSUNE Cabinet Knobs, Stainless Steel
- WOODHEAD 130226 Series Housing
- LINN GEAR Double Taper-Lock Series Strand Sprockets, 60-2 Chain
- SLOAN Springs
- DESTACO 375-R Series Pull Action Latch Clamps
- KLEIN TOOLS Profilated Phillips-Tip Screwdrivers, 3-Inch Round-Shanks
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 62PLPBH-5/32 Union Bulkhead, Push-To-Connect Fitting
€16.31 /unit

