PARKER 369PLPX-10M-4G Male Elbow, Extended, 90 deg., Push-Connect, Composite
Product Specifications:
| Item | Male Elbow |
| Configuration Sub-type | Male Elbow Extended 90° |
| Configuration Type | Tube To Male |
| Material | Composite |
| Outer Dia. 1 | 10 mm |
| Series | PRESTOLOK COMPOSITE METRIC Series |
| System Of Measurement | Metric BSPP |
Shipping Info:
| Ship height (cm) | 0.99 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- TITAN FASTENERS BLB52220
- KODIAK CONTROLS KC301L25100/PLDS-PVC-T12 Pressure Gauge With Diaphragm Seal, 0 To 100 PSI, Kc301, 2 1/2 Inch Dial, Ptfe, Pvc
- TENNSCO ZT7-4824A-5 Sloping Shelf Add-on Unit 24 x 48 x 84 In
- BRADY 80943 Barrier Post, 40 Inch Overall Height, Black, Polyethylene, Plastic, Black
- EATON CRD320T53W Molded Case Circuit Breaker, R-Frame, Electronic Ls Trip, 3-Pole, 2000A, 600 Vac
- GRAINGER PS-CACC-57 Plastic Sheet, 0.1875 Inch Thick, 24 Inch Width x 24 Inch Length, Red, 9000 psi Tensile Strength
- BUSSMANN KTS-S-25 Industrial & Electrical Fuse, 25A, 600VAC