PARKER 32PLP-10M-8M Union, Push-Connect, Composite
Product Specifications:
| Item | Union |
| Configuration Sub-type | Union |
| Configuration Type | Tube to Tube |
| Fitting Side B Tube Outer Dia. | 8 mm |
| Material | Composite |
| Outer Dia. 1 | 10 mm |
| Series | PRESTOLOK COMPOSITE METRIC Series |
| System Of Measurement | Metric |
Shipping Info:
| Ship height (cm) | 0.99 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- WRIGHT TOOL 89-35MM Deep Impact Metric Socket, 1 Inch Drive, 6 Point, 35mm