PARKER 244-20 Hydraulic Hose
Get it by Thursday, May 21
€49.36 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hose |
| Bending Radius | 9" |
| Hose Outside Dia. | 1 1/2" |
| Min. Bending Radius | 9" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.25 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Bottles and Jars
- Scribers and Probes
- Lug Compression Connectors
- Masonry Miscellaneous Tool Accessories
- Label Protectors
- ANSELL G12P Alphatec Natural Rubber Gloves
- DEWALT Router Slim, Lightweight Protective Eyewears
- GLOBE SCIENTIFIC Label Sheets, Cryo, 43 x 19 mm Size
- WALTER TOOLS F2260 Series, Indexable Milling Cutter, Carbide Cutting Edge
- SPEARS VALVES Low Extractable Piping Caps, Socket Ends
- SPEARS VALVES PVC Schedule 80 DWV Fabricated Fitting Couplings, Socket x Socket
- TURNSTILE Mechanical Gates
- REMCO Scrub Pads
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 244-20 Hydraulic Hose
€49.36 /unit


