PANDUIT T50P-C0 Spiral Wrap, 0.50 Inch x 100ft, Black
€376.20 /unit
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Cable Manager Type | Cable Wrap |
| External Diameter | 1/2" |
| For Max. Bundle Dia. | 4" |
| Material | Polyethylene |
| Package Contents | Installation Tool, Spiral Wrap |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polypropylene |
| Product Name | Spiral Wrap |
| Properties | Abrasion Resistant, Weather Resistant |
| Thickness | 30 mil. |
| Type | Spiral Wrap |
| Width | 1/2" |
Shipping Info:
| Ship width (cm) | 1.27 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Histology
- Step Key Stock
- Aluminum Rectangular Tube Stock
- Insulated Pipe Covers
- Flange Bolts
- CONDOR Coated Gloves, Smooth, Nitrile
- DESTACO 207 Series Vertical Hold Down Clamps, Flanged Base, U Bar
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND CU4700 Gas Springs
- MUELLER INDUSTRIES 595 UL Fireline Strainers
- APPROVED VENDOR Pipe, Red, Brass
- SYNFLEX Polyethylene Tubing 1/4 inch
- VESTIL LAD Series Rolling Warehouse Ladders, 12-16 Step, Grip Strut
- MAKITA Band File Sander Belts
- HUBBELL LIGHTING - COLUMBIA Plug Kits
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PANDUIT T50P-C0 Spiral Wrap, 0.50 Inch x 100ft, Black
€376.20 /unit
