PANDUIT SE38PFR-TR0 Braided Expandable Sleeving, 0.38 x 200ft
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Height | 87.63 mm |
| Internal Dia. | 9.5 mm |
| Length | 214.63 mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Maximum Bundle Size | 0.188" |
| Min. Operating Temp. | -70°C |
| Minimum Bundle Size | 1/2" |
Shipping Info:
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- General Purpose AC Motors
- Carpenter's and Mechanic's Pencils
- Straight Blade Plugs
- Hand Held Punches
- UV Systems
- ANSELL 28-360 Activarmr Nitrile Coating Cut Resistant Gloves
- OBERON LAN Arc Flash Kits, 40 Cal Arc Rating
- ASHCROFT A Series Explosion Proof Pressure Switches, Watertight 316SS Body
- GLOBE SCIENTIFIC Labeling Tapes, 3/4 Inch x 500 Inch per Roll
- PROTO Prick Punch
- MITEE-BITE PRODUCTS INC T-Slot Kit
- SPEARS VALVES CPVC Y Strainers, True Union Socket Ends, EPDM
- EATON Pow-R-Xpress Series EZ Boxes
- NIBCO GD-4863-8N Series Butterfly Valves, Ductile Iron, Fire Protection, UL Listed, FM Approved, VdS, Gear Operator
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PANDUIT SE38PFR-TR0 Braided Expandable Sleeving, 0.38 x 200ft
