PANDUIT SE12PFR-TR0 Exp. Sleeving, .13 Inch (31.8mm), Flame Ret.,
€252.24 /unit
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Hts | 5911900080 |
| Internal Dia. | 3.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Maximum Bundle Size | 0.094" |
| Min. Operating Temp. | -70°C |
| Nominal Inside Dia. | 3 1/5" |
| Supplier Standard Pack | 1 |
Shipping Info:
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Black Pipe
- Limit Switch Arms and Actuators
- Pushbutton Contact Blocks
- Splice Kits
- Brake and Clutch Accessories
- DESTACO 205 Series Horizontal Hold Down Clamps, U Bar
- DESTACO 334-M Series Pull Action Latch Clamps
- VIEGA PROPRESS 45 Degree Elbows, Copper, Press x Press, EPDM
- LEATHERHEAD TOOLS Dog-Bone Poles
- APOLLO VALVES Tailpieces
- BURNDY Two Hole NEMA Tongue Long Barrel CU Lugs
- FIMCO Sprayer Parts
- FROST KING Door Bottoms
- FEBCO RK-867 Series Backflow Preventer Repair Kit
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PANDUIT SE12PFR-TR0 Exp. Sleeving, .13 Inch (31.8mm), Flame Ret.,
€252.24 /unit
