FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Wiring Duct Cover |
| Compatible Duct Width | 1" |
| Cover Width | 1 1/4" |
| Height | 8.89 mm |
| Hts | 3926909990 |
| Length | 1828.8 mm |
| Length (m) | 1.8m |
| Nominal Height | 1/4" |
| Supplier Standard Pack | 6 |
| Type | Wiring Duct Cover |
| Ul Recognized Continuous Use Temp | 122°F |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.2 |
| Ship height (cm) | 0.89 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 3.18 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Product | Model | Mounting Style | Color | Type | Material | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
C1.5LG6-F | Flushed | Gray | Wiring Duct Cover | PVC | €11.99 | |
![]() |
C1.5WH6-F | Flushed | White | Wiring Duct Cover | PVC | €11.99 | |
![]() |
C2WH6 | Flush | White | Wiring Duct Cover | PVC | €20.33 | |
![]() |
C2IB6 | Flush | Blue | Wiring Duct Cover | PVC | €20.45 | |
![]() |
C4LG6 | Flush | Gray | Wiring Duct Cover | PVC | €41.39 | |
![]() |
C.5LG6 | Flush | Gray | Wiring Duct Cover | PVC | €12.01 | |
![]() |
C2BL6 | - | - | Wiring Duct Cover | - | €19.89 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Spill Berms
- Cabinet Accessory
- Oil Gauging Tape Measures
- Microscope Accessories
- Busplug Hooksticks and Accessories
- OIL SAFE Mobile Suction Hose Drain Carts
- ALLEGRO SAFETY Tyvek Double Bib Maintenance Free Hoods
- VIBCO V Series Pneumatic Ball Vibrators
- KEO Narrow Width Keyseat Cutters, Shank Type
- ANVIL AS603 Series 2-Hole End Angle
- DORIAN Shim Seat
- KLINGER PISTON VALVES Sheet and Ring Gaskets
- LYON Stationary Modular Drawer Cabinets
- WATTS LF7 Series Dual Checks With Atmospheric Vents
- SANDPIPER Spool Bumpers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PANDUIT C1BL6 Duct Cvr, PVC, 1W X 6 Ft, Blk
€15.45 /unit





