OILITE FFM2026-30B Flanged Sleeve Bearing, Bronze, 20 mm Bore, 26 mm Od, 30 mm Length | CT4KJH 788U12
OILITE FFM2026-30B Flanged Sleeve Bearing, Bronze, 20 mm Bore, 26 mm Od, 30 mm Length
Item: CT4KJHModel: FFM2026-30BCross Ref: 788U12
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 20 mm
Flange Dia. 32 mm
Flange Thickness 3 mm
Grade Grade SAE 841
Length 30 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 26 mm
Overall Length 30 mm