OILITE FFM1519-16B Flanged Sleeve Bearing, Bronze, 15 mm Bore, 19 mm Od, 16 mm Length | CT4KJQ 788TY3
OILITE FFM1519-16B Flanged Sleeve Bearing, Bronze, 15 mm Bore, 19 mm Od, 16 mm Length
Item: CT4KJQModel: FFM1519-16BCross Ref: 788TY3
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 15 mm
Flange Dia. 23 mm
Flange Thickness 2 mm
Grade Grade SAE 841
Length 16 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 19 mm
Overall Length 16 mm