OILITE FFM1215-12B Flanged Sleeve Bearing, Bronze, 12 mm Bore, 15 mm Od, 12 mm Length | CT4KJX 788TW0
OILITE FFM1215-12B Flanged Sleeve Bearing, Bronze, 12 mm Bore, 15 mm Od, 12 mm Length
Item: CT4KJXModel: FFM1215-12BCross Ref: 788TW0
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 12 mm
Flange Dia. 18 mm
Flange Thickness 1.5 mm
Grade Grade SAE 841
Length 12 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 15 mm
Overall Length 12 mm