OILITE FFM1016-12B Flanged Sleeve Bearing, Bronze, 10 mm Bore, 16 mm Od, 12 mm Length | CT4KKF 788TV6
OILITE FFM1016-12B Flanged Sleeve Bearing, Bronze, 10 mm Bore, 16 mm Od, 12 mm Length
Item: CT4KKFModel: FFM1016-12BCross Ref: 788TV6
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 10 mm
Flange Dia. 22 mm
Flange Thickness 3 mm
Grade Grade SAE 841
Length 12 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 16 mm
Overall Length 12 mm