OILITE FFM1013-12B Flanged Sleeve Bearing, Bronze, 10 mm Bore, 13 mm Od, 12 mm Length | CT4KAV 788TV1
OILITE FFM1013-12B Flanged Sleeve Bearing, Bronze, 10 mm Bore, 13 mm Od, 12 mm Length
Item: CT4KAVModel: FFM1013-12BCross Ref: 788TV1
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 10 mm
Flange Dia. 16 mm
Flange Thickness 1.5 mm
Grade Grade SAE 841
Length 12 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 13 mm
Overall Length 12 mm