OILITE FFM0811-12B Flanged Sleeve Bearing, Bronze, 8 mm Bore, 11 mm Od, 12 mm Length | CT4KJZ 788TU4
OILITE FFM0811-12B Flanged Sleeve Bearing, Bronze, 8 mm Bore, 11 mm Od, 12 mm Length
Item: CT4KJZModel: FFM0811-12BCross Ref: 788TU4
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 8 mm
Flange Dia. 14 mm
Flange Thickness 1.5 mm
Grade Grade SAE 841
Length 12 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 11 mm
Overall Length 12 mm