OILITE AAM5060-70B Sleeve Bearing, Bronze, 50 mm Bore, 60 mm Od, 70 mm Length | CT4LLL 788TE7
OILITE AAM5060-70B Sleeve Bearing, Bronze, 50 mm Bore, 60 mm Od, 70 mm Length
Item: CT4LLLModel: AAM5060-70BCross Ref: 788TE7
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 50 mm
Color Bronze
Grade Grade SAE 841
Length 70 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 60 mm
Overall Length 70 mm