OILITE AAM4556-35B Sleeve Bearing, Bronze, 45 mm Bore, 56 mm Od, 35 mm Length | CT4LJK 788TE1
OILITE AAM4556-35B Sleeve Bearing, Bronze, 45 mm Bore, 56 mm Od, 35 mm Length
Item: CT4LJKModel: AAM4556-35BCross Ref: 788TE1
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 45 mm
Color Bronze
Grade Grade SAE 841
Length 35 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 56 mm
Overall Length 35 mm