OILITE AAM3240-25B Sleeve Bearing, Bronze, 32 mm Bore, 40 mm Od, 25 mm Length | CT4LHM 788TC2
OILITE AAM3240-25B Sleeve Bearing, Bronze, 32 mm Bore, 40 mm Od, 25 mm Length
Item: CT4LHMModel: AAM3240-25BCross Ref: 788TC2
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 32 mm
Color Bronze
Grade Grade SAE 841
Length 25 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 40 mm
Overall Length 25 mm