OILITE AAM2530-50B Sleeve Bearing, Bronze, 25 mm Bore, 30 mm Od, 50 mm Length | CT4LER 788T90
OILITE AAM2530-50B Sleeve Bearing, Bronze, 25 mm Bore, 30 mm Od, 50 mm Length
Item: CT4LERModel: AAM2530-50BCross Ref: 788T90
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 25 mm
Color Bronze
Grade Grade SAE 841
Length 50 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 30 mm
Overall Length 50 mm