OILITE AAM2228-30B Sleeve Bearing, Bronze, 22 mm Bore, 28 mm Od, 30 mm Length | CT4LEL 788T84
OILITE AAM2228-30B Sleeve Bearing, Bronze, 22 mm Bore, 28 mm Od, 30 mm Length
Item: CT4LELModel: AAM2228-30BCross Ref: 788T84
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 22 mm
Color Bronze
Grade Grade SAE 841
Length 30 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 28 mm
Overall Length 30 mm