OILITE AAM2227-28B Sleeve Bearing, Bronze, 22 mm Bore, 27 mm Od, 28 mm Length | CT4LEJ 788T81
OILITE AAM2227-28B Sleeve Bearing, Bronze, 22 mm Bore, 27 mm Od, 28 mm Length
Item: CT4LEJModel: AAM2227-28BCross Ref: 788T81
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 22 mm
Color Bronze
Grade Grade SAE 841
Length 28 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 27 mm
Overall Length 28 mm