OILITE AAM2028-25B Sleeve Bearing, Bronze, 20 mm Bore, 28 mm Od, 25 mm Length | CT4LEG 788T78
OILITE AAM2028-25B Sleeve Bearing, Bronze, 20 mm Bore, 28 mm Od, 25 mm Length
Item: CT4LEGModel: AAM2028-25BCross Ref: 788T78
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 20 mm
Color Bronze
Grade Grade SAE 841
Length 25 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 28 mm
Overall Length 25 mm