OILITE AAM1620-25B Sleeve Bearing, Bronze, 16 mm Bore, 20 mm Od, 25 mm Length | CT4LDD 788T51
OILITE AAM1620-25B Sleeve Bearing, Bronze, 16 mm Bore, 20 mm Od, 25 mm Length
Item: CT4LDDModel: AAM1620-25BCross Ref: 788T51
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 16 mm
Color Bronze
Grade Grade SAE 841
Length 25 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 20 mm