OILITE AAM1522-20B Sleeve Bearing, Bronze, 15 mm Bore, 22 mm Od, 20 mm Length | CT4LCZ 788T47
OILITE AAM1522-20B Sleeve Bearing, Bronze, 15 mm Bore, 22 mm Od, 20 mm Length
Item: CT4LCZModel: AAM1522-20BCross Ref: 788T47
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 15 mm
Color Bronze
Grade Grade SAE 841
Length 20 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 22 mm
Overall Length 20 mm