OILITE AAM1420-22B Sleeve Bearing, Bronze, 14 mm Bore, 20 mm Od, 22 mm Length | CT4LCL 788T34
OILITE AAM1420-22B Sleeve Bearing, Bronze, 14 mm Bore, 20 mm Od, 22 mm Length
Item: CT4LCLModel: AAM1420-22BCross Ref: 788T34
Item Sleeve Bearing
Bore Dia. 14 mm
Color Bronze
Grade Grade SAE 841
Length 22 mm
Min. Temp. -35°F
Outside Dia. 20 mm
Overall Length 22 mm